Беззаконня на тротуарах. Винні відомі

Беззаконня на тротуарах. Винні відомі

У групі ризиків для киян одне з провідних місць займає нині автомобільна анархія і беззаконня, які вже тривалий час перебувають у ганебному рейтингу життєвих негараздів, що заважає розвиткові й безпеці суспільства.

Відомий український поет Юрій Рибчинський в одному з інтерв’ю відзначив, що «нині центр Києва перетворився на суцільний гараж». І він мав рацію. Чимало людей незадоволені тим, що машини вільно роз’їжджають тротуарами, водії небезпечно маневрують під час парковок або ж взагалі перегороджують громадянам шлях.

Адміністрацію колишнього мера Києва Л. Черновецького ці питання не дуже хвилювали. Схоже, що і нинішнього голову КМДА О. Попова та інших столичних чиновників існуюча проблема також не турбує. Ось так, поступово, транспортне безладдя та анархія вдарили по інтересам городян. А головне – порушують їхні елементарні громадянські та конституційні права.

Пригадаємо історію. Приблизно 5-6 років тому Л. Черновецький і Київрада прийняли антинародне рішення, в якому дали дозвіл на паркування легкових автомобілів, а значить, їх проїзд по тротуарах в історичній частині Києва. Згодом ця епідемія анархії перекинулася на всі вулиці і площі столиці. По суті водіїв благословили на порушення ст.3 і ст.19 Конституції України, Правил дорожнього руху, затверджених Кабінетом міністрів України, а також ряду статей містобудівного законодавства. Таким чином утворилася безпрецедентна ситуація: автомобілі, власники яких їздять та небезпечно маневрують на тротуарах і площах, є реальною загрозою для життя і здоров’я багатьох людей. Невже це нікому досі не ясно?

Олександр Борщевський

Інформація звідси, фото свої:

/\ Київ, Хрещатик (тротуар)

/\ Київ, площа перед метро Арсенальна Хрещатик (в кадр потрапляє виключно “пішохідна” зона, доріг тут не передбачено)