Експорт із атрибутивних таблиць кириличного тексту

Експорт із атрибутивних таблиць кириличного тексту

Для винесення інформації з атрибутивних таблиць шейп-файлів (shapefiles, .shp) достатньо відкрити за допомогою Excel файл, що має розширення .dbf – один із складових файлів власне шейп-файлу. Інший варіант – відкрити шейп-файл в ArcGIS, відкрити атрибутивну таблицю, скористатись функцією експорту (Options>Export), і вибрати шлях для збереження таблиці в окремому файлі формату .dbf .

Однак, кириличний текст в цій таблиці може мати наступний вигляд: .

Коректний експорт інформації атрибутивних таблиць, що містить кириличний текст
Щоб не втратити кириличну інформацію атрибутивної таблиці, слід здійснити експорт таблиці у текстовий файл, що має структуру сумісну з форматом .csv (значення, розділені комою, читати про формат на Wiki), і може далі бути переведеним в табличний формат.

Послідовність: Відкрити шейп-файл, відкрити власне атрибутивну таблицю, експортувати таблицю в текстовий файл, підключити відображення розширення файлів у провіднику (Windows explorer), змінити розширення експортованого файлу з .txt на .csv, відкрити файл у Excel і зберігти його у стандартному форматі.

Інструкція з ілюстраціями

1. Відкрити шейп-файл:

2. Відкрити атрибутивну таблицю шейп-файлу:

3. Відкрити пункт “Властивості”:

4. Вибрати функцію експорту таблиці:

5. Вибрати розширені налаштування збереження файлу:

6. Вибрати експорт у текстовому форматі:

7. Відкрити теку, що містить файл. Якщо провідник не налаштований на відображення розширення файлів, слід перейти у налаштування (Сервис > Свойства папки > Вид > Скрывать расширения для зарегистрированных типов файлов), і відключити пункт “Сховати розширення для зареєстрованих типів файлів”. Замінити розширення “txt” на “csv”:

8. Отриманий файл по замовчанню має відкриватись програмою Excel:

9. Перезберігти таблицю у зручний формат.

.

Сподіваюсь, цей нехитрий спосіб не раз стане Вам у нагоді. Пишіть, якщо знаєте про альтернативні шляхи експорту кириличного тексту.