Кажани Троєщини

Кажани Троєщини

Сьогодні підтвердилось, що в моєму дворі живуть кажани! Це була би звична новина для мешканця приватної забудови передмістя, але я живу на Троєщині, в самісінькому центрі густонаселеного масиву з щільно розміщеною багатоповерховою житловою забудовою.

Пару місяців тому, почувши з відкритого вікна характерні звуки, я мав сумніви, що то можуть бути саме кажани. Але сьогодні переконався напевно, хоч самих кажанів у темряві не побачив. Спеціаліст після короткої консультації телефоном підтвердив, навіть вид визначив (видову назву я не запам’ятав, тож фото будуть пізніше).

Всі види фауни кажанів України охороняються низкою міжнародних угод, що були ратифіковані Україною, а також Червоною Книгою України та Законом України про тваринний світ (джерело).

Кам’яні джунглі житлового масиву для цих таємничих тварин стали різновидом гірської місцевості, а бойлерна з розбитими вікнами перетворилась на затишне помешкання.

Так, банальна безхозність служить справі охорони природи! Тепер треба готувати план дій на той випадок, якщо проводитимуть ремонт.