Народ проти міліції

Громадянина України Олега Мельника по надуманих причинах затримала міліція, де йому зламали руку. Домагаючись справедливості Олег накликав на себе гнів міліцейський, і тепер вже його, Олега хочуть зробити винним.

Далі репост з блогу Тетяни Монтян:

Історія його контакту з місцевими “фараонами” як дві краплі води подібна до історії студента Ігоря Індила, різниця лише в одному – Індило загинув від мусорів, а Мельник – залишився живим, хоча і інвалідом довічно. Так само, як і Індило Олег Мельник не порушував жодних законів, так само як і Індило Олег Мельник цілком випадково опинився поруч з оскаженілими від безкарності мєнтами. Так само як і Індила Мельника було незаконно затримано і доставлено до Немирівського райвідділу міліції, так само як і з Індило – відносно Олега Мельника сфальсифікували протокол про адміністративне затримання. Побитий Ігор Індило помер на підлозі мусарні, а коли мєнти зламали Олегу Мельнику руку, вони навіть відвезли його до районної лікарні та дозволили накласти там гіпс. А потім повернули до райвідділу аби погрозами примусити підписати розписку про відсутність претензій за поламану руку.

У пошуках справедливості Олег та його мати їздили у Вінницю де зустрічалися з іншим героєм моїх сумних оповідань горе-генералом на прізвисько “Валєра-нолік”.

Колишній охоронець Володимира Литвина заявив матері Олега, що не вірить їй, а вірить своїм підлеглим. Він завжди так робить. Тому, дуже вірогідно – скоро “нолік” піде на підвищення – керувати міліцією Одещини замість іншого “ноліка” – генерала Яцкова, який ущент зганьбився на легендарному “одеському кривавому побоїщі”.

Після того, як про знущання над Олегом написала найбільша вінницька газета “33 канал” прокуратура була змушена скасувати постанову про відмову у порушенні кримінальної справи, одночасно на Вінниччині тривав інший скандал – про фашистське побиття могилів-подільськими перевертнями у погонах на чолі з начальником місцевого райвідділу міліції Василем Шрамком місцевого підприємця Фірдовсі Сафарова.

Визнавати два випадки міліцейських катувань поспіль місцева прокуратура не могла, тому під тиском неспростовних доказів прокуратура порушила справу щодо побиття Сафарова (яку зараз слідчі усіляко “динамлять”) а щодо Олега Мельника заступник прокурора Вінницької області Роман Шубін (той самий, який поїхав у безстрокове заслання у Вінницю, злетівши з посади заступника Генпрокурора України у розпалі “справи Гонгадзе”), ухвалив воістину єзуїтське рішення. Проти Олега Мельника, який переніс кілька важких операції на поламаній руці та був визнаний інвалідом, було порушено кримінальну справу. Виявилось, що через три місяці один із мєнтів, які затримували та катували Олега, згадав, що Олег в райвідділі вдарив міліціонера рукою в тулуб і… зламав об тулуб міліціонера руку.

Пригадуєте анекдот про ПАР часів епохи апартеїду?

В буцегарні сидять три негри і обговорюють обставини ув’язнення.

– Це повна сваволя, – каже перший, – Я переходив дорогу по зебрі на зелене світло світлофору і мене збив автомобіль, за кермом якого був білий водій. Білий суддя визнав мене винним у ДТП та засудив до п’яти років тюрми…

– Тобі ще повезло, каже другий, – Я сиджу тому, що побував в абсолютно аналогічній історії, але мій строк – десять років. У момент зіткнення з автомобілем я пробив головою лобове скло і в додаток до 5 років за порушення правил руху, білий суддя накинув мені ще 5 років за ушкодження майна білого водія.

– Та ви просто щасливчики, хлопці, – каже третій негр, – У мене була аналогічна історія, але коли водій витяг мене з салону свого автомобіля, він вихопив ножа та встромив його мені у спину, в такому вигляді мене доправили до лікарні. Суддя дав мені п’ять років за ДТП, п’ять за ушкодження автомобіля, і ще п’ять – за… незаконне зберігання холодної зброї – ножа, який лікарі витягли з моєї легені.

Олегу Мельнику світить до п’яти років позбавлення волі. Єдина надія на успіх у тому, що йому допомагають справжні правозахисники з Вінницької правозахисної групи. Олег має захищатися від сфальшованої особисто Заступником прокурора Вінницької області Шубіним кримінальної справи, цей захист має бути фаховим і коштує недешево. Вінницькі правозахисники склали орієнтовний бюджет: на захист на етапі досудового слідства та розгляду в суді першої інстанції з урахуванням коштів, необхідних на проїзд адвоката для участі у слідчих діях та судових засіданнях, треба буде знайти шість тисяч гривень. Я думаю, що ми усі – громадяни України, які хочемо жити у іншій реальності – можемо зібрати ці гроші.

Така акція солідарності стане важливим проявом зрілості суспільства. Мій вінницький друг-порнограф Координатор ВПГ Дмитро Гройсман людина глибоко порядна та чесна, ми домовились, що я буду раз на тиждень оприлюднювати у своєму блозі на Українській Правді поточні результати збору коштів на допомогу Олегу Мельнику та про хід використання цих коштів. Якщо коштів набереться більше шести тисяч – ми негайно про це повідомимо, і усі надлишкові гроші Вінницька правозахисна група витратить виключно на безкоштовну юридичну допомогу жертвам катувань, а я повідомлю про те, як буде витрачено кожну гривню.

Ось реквізити для переказу коштів:

Отримувач: ВМГО “Вінницька правозахисна група”

Код ЄДРПОУ: 26011780

Рахунок: 26007111495 МФО: 380805

Банк: АТ “Райффайзен банк АВАЛЬ” у м.Києві

Призначення платежу: Цільова благодійна допомога на “справу Мельника”

Якщо гроші вносяться в касі банку фізичною особою, то у вас можуть попросити назвати ідентифікаційний код, варто мати його при собі. Найдешевші комісійні для цієї проплати – в будь-якому відділенні банку “АВАЛЬ”, або у відділені “ПРИВАТБАНКУ”.