Мета-2010 офіційно закрита

Мета-2010 офіційно закрита

Акція “Мета-2010” офіційно закрита. Чи виконана власне мета?

Нагадаймо, що до 2010 року було заплановано зменшити темпи втрат біорізноманіття.

Так чи зменшено темпи втрат біорізноманіття? Нажаль, темпи його втрат продовжують підвищуватись, і є одна першопричина для цього: споживацтво, масштаб якого глобальний.

Адже звичайний представник так званого офісного планктону за обідом вкладає депозит у власне пузо у вигляді зайвого гамбургера, кави з пончиком на пальмовій олії. Купляє китайське пластикове барахло, запаковане у пластик, який вкидає в супермаркетівський кульочок, і що в той самий день потряпляє у смітник. Місяцем(ями) пізніше там само опиняється власне китайське барахло, бо воно зіпсоване, або набридло дитині. І ще, в нього є модний мобільник, який він щороку міняє, щоб він не втрачав свого статусу, плазмовий телевізор, який прийшов на зміну старому, кінескоп якого заре отруює грунт разом із купою батарейок, які він не заморочуючись викидає. А ще є пральна і посудомийна машини, без яких він не уявляє своє життя. Перебої з електропостачанням є аналогом апокаліпсису, бо він з родиною без техніки не може обійтись. Будинок, у якому він живе, побудований ще за радянських часів, тому взимку доводиться вмикати кондиціонер у реверсному режимі, чим він робить вагомий вклад у надлишкове споживання електроенергії наряду зі своїми азіатськими братами, які звикли тримати температуру в поменшканні не вище 15 градусів при температурі назовні не менше 35, бо, це престижно.  А ще, він обожнює відпочивати за кордоном, і кожен рік не відмовляє собі з родиною у задоволенні політати.

Ні, не тільки вони: багатії, ненажери та незлічені представники країн з розвинутою економікою: ми стаємо рушіями глобальної втрати біорізноманіття. І це жахливо.