Джипи знову їдуть на Тарханкут

Джипи знову їдуть на Тарханкут

Природоохоронці готуються до чергового етапу боротьби з джиперами, адже у кінці вересня ці варвари на позашляховиках планують сплюндрувати землі Національного природного парку «Чарівна Гавань» своїми залізними конями.

У 2010 році на Тарханкуті вже проводився джипінг-рейд, маршрут якого проходив заповідними територіями, після чого Міністерство видало наказ про заборону проведення таких проїздів цінними куточками. Окрім цього, у серпні 2010 року Міністерство охорони навколишнього природного середовища доручило своїм територіальним підрозділам утриматися від погодження на землях природно-заповідного фонду ралі, фестивалів, автомобільних та інших змагань із залученням високопрохідної техніки. Однак, ця заборона не була сприйнята організаторами – у квітні 2011 року знову відбулися змагання з джипінгу.

Проведення змагань з джипінгу на об’єктах природно-заповідного фонду є порушенням низки законів: ЗУ «Про природно-заповідний фонд», статті 252 Кримінального кодексу України, Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища України», «Про Червону книгу України» та статті 6 Міжнародної конвенції про дикі види флори та фауни і середовище існування у Європі (Бернська конвенція).
(модифікований текст прес-релізу НЕЦУ)