Іще одне дитяче життя пало жертвою капіталізму

Газета “По-Київськи” повідомляє про те, що дитяче життя обірвалось на уроці фізичної культури. В черговий раз. 4 лютого, у київській школі № 219 Оболонського району м. Києва під час занять бігом у дівчинки зупинилось серце.

Слідчі допитуються і збирають документи, прокуратура буде шукати провинних. Можливо це була халатність медиків “швидкої”, які 30 хвилин їхали до школи одного з найбільш густонаселенних районів столиці України із добре розвиненою дорожньою інфраструктурою, можливо винний фізрук, що не здогадвся донести дівчинку до лікарні (хто ж знав, коли та клята “скора” мала приїхати!).

Але врешті решт, оскільки подібні явища останніми роками носять системний характер, то й розглядатимемо увесь ряд випадків, як єдину систему.

Нездоровий спосіб життя – незбалансоване харчування, забруднене довкілля та повна відсутність фізичної культури – ось вони, справжні фактори, що спричинюють раптову або уповільнену, але передчасну смерть людей. Чи то сьогодні школярів, чи то загибель тих самих молодих людей через кілька(надцять) років – внаслідок тривалих тяжких хвороб. І проти цього недугу нема рятівної пігулки.

Середовище життя. Київ перетворили на бетонні джунглі, повітря стало отрутою через перенасичення вихлопними газами, а вся поверхня пішла під забудову, або на стоянку автівок чи торгівельні майданчики.

Навіщо далеко ходити за доказами: на тій самій Оболоні гарний шмат парку (суспільного простору) перетворили на гольф клуб. А на залишку відсутні будь-які пристосування для занять фізичною культурою.

Медіа простір. Дітей потіснили у домівки до блакитних екранів. Біля них здобудевається життєва мудрість – як от на каналові “чесних новин” – рекламують Vertu, як ознаку успішності. А мали б рекламувати здоров’я – бо тільки здорова людина буде успішною, і доведе це в першу чергу собі, доживши до глибокої старості без посильної допомоги різного роду “швидких допомог” та радикальних медичних втручань.

Боягузи-медики, які прикривають власні м’які місця, покидають ціле покоління напризволяще, поглиблюючи кризу фізичного виховання молоді. Вони готові до подальшого скорочення занять фізичною культурою та фізичного навантаження серед школярів. Вони посадять усіх дітей у спецгрупи та покинуть їх напризволяще помирати від малорухливого життя, аби перекласти наслідки своєї бездіяльності.

Ті, хто забудував зелений клаптик у подвір’ї, підписав дозвіл на розміщення кіоску з пивом неподалік од школи, ті, хто насадив гламурні цінності по телебаченню, й ті, хто швидким розчерком ручки заощадив на черговий мерседес високопосадовцю за рахунок коштів на позашкільні заняття. Вони забили цвяхи на труні Марічки та інших школярів, і продовжують свій темний шлях руйнації життя нового покоління.